Kompiuterinių tinklų projektavimas

Naudodami vieną kompiuterį prie jo paprasčiausiai galite prijungti spausdintuvą ir skaitytuvą. Jei yra daug vartotojų, dirbančių su daugeliu kompiuterių, kurie nori naudoti įrenginį tuo pačiu metu, gali kilti problemų. Tada visus įrenginius reikia sujungti į tinklą, kad kiekvienas turėtų prieigą prie techninių įrenginių, interneto, įmonės duomenų ir informacijos. Bet net taip padarius darbuotojai negalės spausdinti vienu metu.
Sukūrus tinklą jūsų verslui priklausantys darbuotojai galės bendrauti tarpusavyje. Be to, jie galės susisiekti su kitais žmonėmis ir verslais. Sukūrę tinklą darbuotojų bendravimą biure ir visame pasaulyje pakylėsite į naują lygį. Sukūrus verslo tinklą darbuotojai visada bus lengvai pasiekiami.
Projektuojant tinklus iškyla tiek programinės, tiek techninės įrangos suderinamumo problemos. Skirtingos tipologijos tinkluose naudojamos skirtingos duomenų keitimosi tarp darbo stočių procedūros. Skirtingi įrangos gamintojai taiko skirtingas projektavimo ir gamybos technologijas, signalų kodavimo, siuntimo ir priėmimo sistemas.

Populiariausios LAN tinklo konfigūracijos :
Kompiuterių remontas, duomenų atstatymas, remontas Kaunas   Completely (Fully) connected
Kompiuterių remontas, duomenų atstatymas, remontas Kaunas   Star connected
Kompiuterių remontas, duomenų atstatymas, remontas Kaunas   BNC

Completely (Fully) connected(Visiškai jungus tinklas) – Kuomet sujungiami visi kompiuteriai tarpusavyje. Ir veikia vienas per kitą. Problema : sugedus ar išjungus viena kompiuterį nutrūksta dalis tinklo.
Star connected(Žvaigždinis tinklas) – Labiausiai paplitusi LAN tinklo architektūra pasaulyje. Kuomet sujungiami kompiuteriai į tinklą ir nėra priklausomi vienas nuo kito. Tokiame tinkle dažnai būna naudojami maršrutizatoriai ar komutatoriai.
BNC (tiesinis tinklas) – Kuomet sujungiami visi kompiuteriai tarsi į viena tiesią liniją. Problema – išjungus ar sugedus kompiuteriui tinklas nutrūksta. Tinklas suskaidomas į du mažesnius tinklus, priklausomai kurioje vietoje esantis kompiuteris išjungiamas.

Yra kelio pagrindinės WLAN tinklo konfigūracijos:
Kompiuterių remontas, duomenų atstatymas, remontas Kaunas   Ad-Hoc
Kompiuterių remontas, duomenų atstatymas, remontas Kaunas   Client/Server Infrastructure (Infrastructure mode; BSS - basic service set, ESS - Extended Service Set)

Ad-Hoc (lygus su lygiu) tinklo struktūra – apibrėžia „įrenginio su įrenginiu“ arba „lygus su lygiu“ tinklą. Tai bevielio tinklo įrenginių sujungimas į uždarą tinklą, kuris neturi išėjimo į kitus tinklus. Ad-Hoc tinklas gali būti sudarytas tarp kompiuterių, kuriuose yra bevielio tinklo adapteriai.
Client/Server Infrastructure (bevielis tinklas, kuriame naudojamas centrinis prieigos taškas)(Infrastructure mode; BSS - basic service set, ESS - Extended Service Set) tinklo struktūra – apibrėžia bevielį tinklą, kuriame naudojamas centrinis prieigos taškas. Jis yra tarpininkas tarp bevielio ir laidinio tinklų. Duomenų perdavimą ir resursų skirstymą atlieka „prieigos taškas“.

WEP (Wired Equivalent Privacy) - bevieliuose tinkluose naudojamas saugumo protokolas. WEP paskirtis yra padaryti bevielių tinklų saugumą lygiu laidinių lokalių tinklų saugumo lygiui. WEP saugumą užtikrina naudodamas duomenų šifravimą.
WEP Open System Authentication - tapatybės nustatymo metodas, kur bet kuris bevielio tinklo klientas gali prisijungti prie prieigos taško. Siunčiami duomenys gali būti šifruojami, naudojant WEP raktą.
Shared Key Authentication - tapatybės nustatymo metodas.
WPA2 (Wi-Fi Protected Access 2) - pagerintas bevielio tinklo saugumo standartas, kuris suteikia stiprų duomenų šifravimą ir prisijungimo prie tinklo kontrolę. WPA2 naudoja FIPS 140-2 AES šifravimo algoritmą, 801.1x tapatybės nustatymą, kas užtikriną vyriausybinio lygio saugumą. WPA2 gali veikti dviem režimais - WPA2-personalus ir WPA2-įmonės. WPA-personalus apsaugo tinklą nuo nesankcionuoto prisijungimo naudodamas slaptažodžių rinkinį (pre-shared key). WPA2-įmonės tikrina prisijungiančius vartotojus, naudodamas tapatybės nustatymo tarnybines stotis.
EAP-TLS (Extensible Authentication Protocol - Transport Layer Security) - (RFC 2716) protokolas, kuris vartotojo tapatybės nustatymui naudoja viešųjų raktų infrastruktūrą. Šis protokolas dažniausiai naudojamas su Microsoft Active Directory.

WAN tinklai yra dideli LAN tinklai. Jie sujungia kelis LAN tinklus, dažniausiai esančius toli vienas nuo kito.

Tinklų architektūroje dažniausiai naudojamos ryšio priemonės :

Kartotuvai (repeaters) – Kartotuvai dirba fiziniame lygyje ir paprastai naudojami vietiniuose tinkluose (LAN) tinklo ilgio tarp kompiuterių padidinimui. Jie priima signalą, sustiprina jį ir vėl išsiunčia.
Tiltai (bridges) – Tiltai dirba kanaliniame lymenyje, kuris apjungia ir polygmenį MAC (Media Access Control). Kiekvienas tinklo mazgas turi tinklo plokštę, turinčią unikalų MAC adresą. Tiltai iš ateinančių duomenų išskiria MAC adresus ir persiunčia šiuos kadrus į atitinkančius portus. Maršrutizatoriai (routers) – Maršrutizatoriai dirba tinkliniame lygmenyje. Skirtingai nei tiltai, persiunčiantys paketus lentelių su fiziniais adresais paga;ba, maršrutizatoriai persiunčia paketus naudodami lenteles su loginiais adresais. Gali būti ir daugiaprotokolis maršrutizatorius, kuris supranta keletą tinklinio lygmens protokolų.
Komutatoriai (switches) - pagal klasikinį apibrėžimą, kanaliniame lygmenyje komutatorius dirba panašiai kaip tiltas. Skiriasi jie tuo, kad tiltas dirba kaip kaupiantis – persiunčiantis įrenginys, o komutatorius – ne. Komutatorius iš karto po adresato dekodavimo išsiunčia kadrą į atitinkamą portą. Šliužai (gateway) – tai aparatūrinės ir programinės priemonės, kurių pagalba sujungiami du skirtingi tinklai, kuriuose naudojami skirtingi protokolai. Paprastai šliuzai dirba tinkliniame ir aukštesniuose lygmenyse. Taikomieji – tarp programiniai šliuzai (application gateway) perduodant duomenis iš vieno tinklo į kitą atlieka protokolų transliaciją. Šliuzai charakterizuojami keletu tinklinio lygmens adresų.

Palikite šiuos sunkumus mūsų specialistams. Šie tikrai jūsų neapvils. Jūs turėsite gerą, kokybišką kompiuterinį tinklą už patrauklią kainą.

Tinklų projektavimo kaina yra sutartinė. Kompiuterių tinklų projektavimo kaina priklauso nuo tinklo sudėtingumo, bei komponentų kiekio naudojamų tinkle.

Jei turite klausimų ar pasiūlymų rašykite mums elektroniniu paštu info@kompiuteriuprieziura24h.lt arba užpildykite užklausimo formą.

© 2024 kompiuteriuprieziura24h.lt . Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo griežtai draudžiama