IT ūkio auditas

Kiekvienais metais milijonai įmonių ir asmenų visame pasaulyje naudoja nelegalią programinę įrangą, kurią nusipirko to nežinodami.

Ar tai yra didelė problema įvertinus, kad programinės įrangos piratavimas kiekvienais metais atsieina didžiules pinigų sumas klientams ir šalių ekonomikai? Kiek tai kainuoja jums? Visų pirma galėtumėte baigti mokėti už programinę įrangą, kurios negalite naujinti ir kuri nėra saugi ir patikima kaip legali programinė įranga. O svarbiausia, jums gali tekti dar kartą pirkti tą pačią programinę įrangą norint gauti produkto palaikymą, kad verslas būtų plėtojamas sklandžiai.

Visiems patinka palankūs sandoriai. Bet kaip verslininkas, prieš pasiūlydamas savo klientams nuolaidą ar specialią kainą, apskaičiuojate, ar tai jums nepakenks.

Taip derėtų elgtis ir kai ketinate pirkti programinę įrangą. Pavyzdžiui, būkite atsargūs pirkdami programinę įrangą ne iš įgaliotųjų atstovų aukcionuose internete. Jų siūlomi „sandoriai“ gali atrodyti patrauklūs, bet jūs galite nusipirkti nelegalią programinę įrangą to nežinodami.

Mes jums siūlome prieš tai pasidomėti apie šios programinės įrangos oficialius platintojus. Pasiklaust kokia kainą jie siūlo, jie parduodami didelius kiekius dažniausiai siūlo patrauklias kainas.

Ir jei jums siūlo programinę įranga neįgalioti atstovai už gerokai mažesnę kainą, verta susimąstyti ar tai tikrai legalus produktas.

Galite net nežinoti, kad jūsų kompiuteriuose veikia nelegali programinė įranga. Darbuotojas galėjo nukopijuoti draugo diską arba galėjote nusipirkti kompiuterį su jau įdiegta nelegalia programine įranga. Nepaisant to, ar jūs žinote, kad programinė įranga jūsų įmonės kompiuteriuose yra nelegali, kai kuriose šalyse tai gali užtraukti atsakomybę. Be to, jūsų naudojama programinė įranga gali būti žemesnės kokybės ir sukelti pavojų dėl saugumo, neturėti kodo arba turėti neteisingą kodą.

Pagal Lietuvoje veikiančius įstatymus nelegalios programinės įrangos naudojimas siekiant turtinės naudos užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų su kūrinio ar fonogramos neteisėtų kopijų ir jų gamybos priemonių ar įrangos konfiskavimu. Pakartotinai suradus - užtraukia baudą nuo dviejų tūkstančių iki trijų tūkstančių litų su kūrinio ar fonogramos neteisėtų kopijų ir jų gamybos priemonių ar įrangos konfiskavimu.

Mūsų įmonė siūlo Informacinių technologijų audito paslaugas. Šią paslaugą sudaro:

  • Atliekamas programinės įrangos patikrinimas – Patikriname programinės įrangos pagelumą visuose kompiuterius, serverius esančius jūsų kompiuteriniame tinkle.
  • Pašaliname nelegalią programinę įrangą – Suradę nelegalią programinę įrangą, mes perspėjame klientą ir ją pašaliname. Suradę įtartiną programinę įrangą, mes siūlome stabdyti jos naudojimą, kol mes neįsiaiškinsime ar ši programinė įranga yra legali.
  • Pasiūlome programinės įrangos suderinamumo strategija – Mes padedame įmonei sudaryti reikalavimus darbuotojams naudojantiems asmeninius kompiuterius. Visi įmonės darbuotojai privalo žinoti kokios gali būti pasekmės naudojant nelegalią programinę įrangą.
  • Padedame sudaryti legalios programinės įrangos pirkimo grafika – Įvertinus įmonės poreikius, esančią padėti mes jums pasiūlysime galimus sekančius programinės įrangos įsidiegimo etapus.

Kiekviena įmonė yra atsakinga už savo darbuotojų veiksmus. Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės

© 2023 kompiuteriuprieziura24h.lt . Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo griežtai draudžiama